NT, Cup Stockholm 2

Resultat

Uppdaterad: 2006-05-14   17:50


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Startnr Namn Klubb  V1  V2 Tot Snitt Diff
1 121 Carl-Johan Ryner Uppsala BGK 31 31 62 31,0 0
2 110 Anders Görlin Stockholm BGK 35 27 62 31,0 8
2 109 Anders Olsson Uppsala BGK 32 30 62 31,0 2
4 117 Thomas Pölder Uppsala BGK 37 28 65 32,5 9
5 114 Lars Brown Uppsala BGK 25 40 65 32,5 15
6 104 Karin Wiklund Uppsala BGK 32 37 69 34,5 5
7 103 Tomas Öberg Södertälje BGK 38 31 69 34,5 7
8 113 Anders Wiklund Uppsala BGK 41 30 71 35,5 11
9 119 Morgan Munther Sundsvalls BGK 36 37 73 36,5 1
10 108 Christer Söderlund Tyresö BGK 33 40 73 36,5 7
11 101 Peter Samuelsson Uppsala BGK 39 36 75 37,5 3
12 107 Hans Olofsson Kungälv BGK 39 40 79 39,5 1
13 120 Krister Magnusson Stockholm BGK 39 41 80 40,0 2
14 105 Martin Lönnroth Ersta MGK 40 44 84 42,0 4
15 111 Christoffer Indebetou Ersta MGK 47 42 89 44,5 5
16 102 Rasmus Schedin Sundbyberg BGK 45 48 93 46,5 3
17 116 Andreas Fransson Stockholm BGK 49 45 94 47,0 4
18 115 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 46 49 95 47,5 3


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Startnr Namn Klubb  V1  V2 Tot Snitt Diff
1 217 Moshe Arad Tantogårdens BGK 38 39 77 38,5 1
2 202 Matthias Reiche SG Arheilgen 42 35 77 38,5 7
3 213 Charlotte Ryner Uppsala BGK 45 33 78 39,0 12
3 211 Lars Ringdahl Tantogårdens BGK 38 40 78 39,0 2
5 220 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 42 37 79 39,5 5
6 216 Bo Almgren Stockholm BGK 39 41 80 40,0 2
7 222 Andreas Bendoraitis Stockholm BGK 38 42 80 40,0 4
8 209 Mikael Ohldén Uppsala BGK 46 34 80 40,0 12
9 207 Mikael Holgersson Norrtälje BGK 41 41 82 41,0 0
10 223 Eva Elfstrand Stockholm BGK 40 43 83 41,5 3
11 204 Sebastian Hahne Stockholm BGK 42 44 86 43,0 2
12 208 Örjan Molin Södertälje BGK 42 45 87 43,5 3
13 210 Stefan Larsson Stockholm BGK 47 40 87 43,5 7
14 214 Sture Nordblom Ersta MGK 45 44 89 44,5 1
15 203 Anders Schedin Sundbyberg BGK 45 47 92 46,0 2
16 205 Jakob Noreland Uppsala BGK 50 45 95 47,5 5
17 225 Lennart Ekbäck Akalla Kanaan 98 BGK 53 42 95 47,5 11
18 201 Tony Larsson Uppsala BGK 59 36 95 47,5 23
19 221 Daniel Ekström Sundbyberg BGK 52 44 96 48,0 8
20 219 Sara Klarin Uppsala BGK 57 44 101 50,5 13
21 215 Kent Björkman Norrtälje BGK 56 46 102 51,0 10


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Startnr Namn Klubb  V1  V2 Tot Snitt Diff
1 315 Magnus Johansson Södertälje BGK 34 47 81 40,5 13
2 310 Andreas Amsjö Norrtälje BGK 40 43 83 41,5 3
3 321 Maria Olsson Uppsala BGK 38 46 84 42,0 8
4 325 Yvonne Söderqvist Södertälje BGK 46 43 89 44,5 3
5 319 Fredrik Andersson Södertälje BGK 46 44 90 45,0 2
6 303 Sture Molin Uppsala BGK 48 42 90 45,0 6
7 305 Alf Holgersson Norrtälje BGK 49 41 90 45,0 8
8 304 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 50 44 94 47,0 6
9 317 Arne Andersson Haninge BGK 49 48 97 48,5 1
10 309 Petter Eriksson Norrtälje BGK 47 51 98 49,0 4
11 313 Anders Öhman Tantogårdens BGK 42 56 98 49,0 14
12 316 Magnus Lundin Sundbyberg BGK 42 57 99 49,5 15
13 302 Eva-Lena Lundin Sundbyberg BGK 54 46 100 50,0 8
14 314 Dick Wessberg Norrtälje BGK 58 43 101 50,5 15
15 323 Reine Hansson Haninge BGK 46 57 103 51,5 11
16 308 Jan Lönnroth Ersta MGK 53 52 105 52,5 1
17 301 Johan Lönnroth Ersta MGK 48 57 105 52,5 9
18 322 Monica Johansson Ersta MGK 58 48 106 53,0 10
19 311 Björn Malmsten Stockholm BGK 50 58 108 54,0 8
20 307 Jens Chef Sundbyberg BGK 48 61 109 54,5 13
21 320 Torbjörn Attermo Kristineberg BGK 66 50 116 58,0 16


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Startnr Namn Klubb  V1  V2 Tot Snitt Diff
1 404 Ray Rajala Sundbyberg BGK 52 39 91 45,5 13
2 408 Sara Andersson Haninge BGK 46 47 93 46,5 1
3 410 Sebastian Koponen Södertälje BGK 44 53 97 48,5 9
4 403 Jonathan Zetterberg Uppsala BGK 46 56 102 51,0 10
5 402 Harry Wennberg Norrtälje BGK 51 52 103 51,5 1
6 411 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 52 56 108 54,0 4
7 409 Sören Oscarsson Uppsala BGK 61 47 108 54,0 14
8 414 Sten Dahleman Norrtälje BGK 47 62 109 54,5 15
9 415 Emelie Lönnroth Ersta MGK 63 61 124 62,0 2
10 401 Lars Ekström Kristineberg BGK 57 73 130 65,0 16
11 407 Lena Nordblom Ersta MGK 66 71 137 68,5 5
12 416 Rune Wahlgren Uppsala BGK 68 71 139 69,5 3
13 413 Sven Lindbäck Uppsala BGK 71 84 155 77,5 13
14 405 Anette Holgersson Norrtälje BGK 76 88 164 82,0 12


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Startnr Namn Klubb  V1  V2 Tot Snitt Diff
1 501 Johannes Olanders Uppsala BGK 48 53 101 50,5 5


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 0.9.24 2006-05-01